Nowe nabytki w naszej 502-ce: garłacz do wystrzeliwania granatów z kb. Mauser mod. 98k, dysza z mechanizmem zapalającym niemieckiego miotacza ognia Flammenwerfer 42, zasobnik na naboje 37mm do PAK36, skrzynia na ładunki miotające do 10cm l.F.M.18, handgranat - nosidło na granaty trzonkowe.
Na zaproszenie Nadleśnictwa Spychowo, nasze Stowarzyszenie wraz z Grupą Rekonstrukcji Historycznej "Johannisburg" działającej przy Stowarzyszeniu wzięliśmy udział w otwarciu ścieżki fortyfikacyjnej. Koledzy z GRH "Johannisburg" przy jednym ze schronów zorganizowali dioramę pokazującą umundurowanie i wyposażenie żołnierzy niemieckich z 1939 roku oraz elementy wyposażenia schronów. Diorama cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających.
Pierwszego lipca br. w miejscowości Połom koło Spychowa otwarto kolejną (drugą) ścieżkę fortyfikacyjną na terenie Puszczy Piskiej. Ścieżka ulokowana jest w lasach leśnictwa Połom, ok. 3 km od Spychowa i w odróżnieniu od pierwszej puszczańskiej ścieżki "Piskiej Pozycji Ryglowej" jest bardziej urozmaicona.
Kolejny rajd po fortyfikacjach "Galindestellung" za nami. 25 czerwca zwiedzaliśmy obiekty Punktu Oporu Kozioł i Punktu Oporu Turośl. Był to rajd dla "twardzieli", bo jak inaczej nazwać osoby które mimo zabójczej temperatury i perspektywy spóźnienia się na mecz naszej reprezentacji na Euro 2016 przybyły, by wspólnie podziwiać "dyskretny urok fortyfikacji". W ciągu ok. pięciu godzin przejechaliśmy 80 km i zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Pisza, aby dopingować "naszych orłów". Na sierpień planujemy kolejną wyprawę, tym razem na sowiecką Linię Mołotowa.
W niedzielę 8 maja w rocznicę zakończenia II Wojny Światowej po raz pierwszy zorganizowaliśmy Turystyczny Rajd Samochodowy szlakiem schronów ,,Galinde Stellung”.
Wycieczka słuchaczy Mrągowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do schronu Regelbau 502, wyłuszczalni nasion w Rucianem, oraz do lasu ochronnego Szast w Puszczy Piskiej.