Stowarzyszenie

Renowacja pomnika w Grzegorzach

P1350657

W ostatnich dniach września, po ponad rocznym załatwianiu formalności, uzgodnień i zbieraniu funduszy pomnik w Grzegorzach doczekał się renowacji. Dzięki zaangażowaniu i pomocy mieszkańców wsi, teren wokół pomnika został uporządkowany i oczyszczony z zakrzaczeń, bujnych pokrzyw i śmieci.

Czytaj więcej...

Europejskie Dni Dziedzictwa 2012

0a6f6886a7817871

We wrześniu 2012 roku Polska już po raz 20 wzięła udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa – największym w Europie wydarzeniu promującym zabytki. W ramach EDD 2012 nasze stowarzyszenie postanowiło włączyć się w obchody i udostępnić odrestaurowany schron Regelbau 502 i „Trasę Historyczną” zwiedzającym.

Czytaj więcej...

Renowacje mogił w Karwiku

P1460922
5 lat temu rozpoczęła się historia ekshumacji zniszczonej mogiły 4 żołnierzy niemieckich poległych w I wojnie światowej na terenie wsi Karwik.
Oto historia pewnej mogiły, która miała szczęśliwe zakończenie kilka dni temu.

Czytaj więcej...

Obchody 73 rocznicy wybuchu II wojny światowej

5
W Piszu 1 września (sobota) w samo południe rozległy się syreny alarmowe. Przy pomniku poświęconym poległym w walce o wolną Polskę odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Czytaj więcej...

Renowacja pomnika w Dłutowie.

dlutowo_tablica

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Pisz, które wydało zgodę i sfinansowało renowację, w dniach 18–19 lipca br. pomnik znajdujący się przy drodze krajowej DK 63, pomiędzy miejscowościami Jeże–Wincenta na terenie nieistniejącej wsi granicznej Dłutowo (Dlottowen, Fischborn), przeszedł zabiegi konserwacyjno–renowacyjne.

Czytaj więcej...

Renowacja schronu PAK+MG

P1350243
Rezultatem ostatnich naszych działań jest częściowa renowacja schronu MG-Schartenstand mit PAK Unterstellraum .
Obiekt ten składa się z dwóch oddzielnych brył i spełniał podwójną rolę, a mianowicie jako schron dla karabinu maszynowego MG 08 i garaż dla działa przeciwpancernego PAK 36 .

Czytaj więcej...

Wyróżnienie!

smetekMiło mi poinformować członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia, że w dniu 31 grudnia 2011 r. Kapituła Muzeum Ziemi Piskiej przyznała naszemu Stowarzyszeniu tytuł:

 

"Osobowość Ziemi Piskiej w 2011 roku"

Czytaj więcej...

Podkategorie

Copyright © Remes
Design by : rygielpisz.eu.