Stowarzyszenie

Delegacja zagraniczna

20 04 2013
W dniu 20 kwietnia br. gościliśmy na "Trasie Historycznej" władze naszego miasta wraz z delegacją z Białorusi i Ukrainy. Delegacja przybyła z roboczą wizytą do Pisza na zaproszenie naszych władz samorządowych.
 

Czytaj więcej...

Kolejne grupy przewodników PTTK

13 04 2013 13 04 2013
W dniu 13 kwietnia br. gościliśmy ponownie w naszym regionie dwie grupy przewodników PTTK, z Osowca i Giżycka. Grupa z Osowca jest jednocześnie organizacją pozarządową, która opiekuje się Fortem w Osowcu.

Czytaj więcej...

Szkolenie przewodników PTTK

Szkolenie PTTK Szkolenie PTTK
W dniu 6 kwietnia br. gościliśmy w naszym regionie grupę przewodników PTTK z Kętrzyna. Grupa przewodników przybyła w celach poznawczo - szkoleniowych. Zapoznali się z historią naszego miasta i regionu, zwiedzili wystawę starych mebli i wystawę przyrodniczą w Muzeum Ziemi Piskiej. Następnie zwidzili nasze misto i zapoznali się z zabytkami Pisza m. in. ratuszem i zabudową na Pl. Daszyńskiego, a także kościół i dawny Pl. Zamkowy.

Czytaj więcej...

Goście z Litwy

Goście z Litwy Goście z Litwy
W dniu 15 marca br. gościliśmy w naszych skromnych progach delegację z partnerskiego Samorządu Miasta Alytus, która przebywała z roboczą wizytą w Urzędzie Miejskim w Piszu. Zwiedzili nasze schrony i byli pod wrażeniem efektów naszej pracy.
 
Otrzymaliśmy wyrazy uznania i życzyli nam wytrwałości w dalszym działaniu, za co serdecznie dziękujemy.

 

Fotorelacja:  RemesFotosik

Renowacja schronu Regelbau 504

dda2a67d8894a856

Równolegle z renowacją schronów w Piszu i tworzeniem "Trasy Historycznej" w oparciu o umocnienia Piskiej Pozycji Ryglowej (niem. Stützpunkt Johannisburg) z okresu II wojny światowej, w ostatnim okresie podjęliśmy się również renowacji schronu Regelbau 504 w miejscowości Jeże.

Czytaj więcej...

Piskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

baner 11listopada

11 listopada, jak co roku, włączyliśmy się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Piszu.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie uhonorowane Odznaczeniem Państwowym

medal
Miło mi poinformować członków i sympatyków, że w dniu 24 września 2012 r. Przewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Władysław Bartoszewski nadał Stowarzyszeniu Historycznemu "Piska Pozycja Ryglowa":

„Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej”

Czytaj więcej...

Podkategorie

Copyright © Remes
Design by : rygielpisz.eu.