Samochodowy rajd szlakiem śladów wojny

jeze105
Nową propozycję spędzenia wolnego czasu i poznania historii regionu przygotowało Stowarzyszenie Historyczne „Piska Pozycja Ryglowa”. W niedzielę odbędzie się samochodowy rajd szlakiem schronów Galinde Stellung.
Schrony wojskowe znajdujące się nad Pisą w okolicach Jeży, a także pozostałości po obozie jenieckim w Dłutowie zobaczą uczestnicy Samochodowego Rajdu Turystycznego „Galinde Stellung”, który organizuje Stowarzyszenie Piska Pozycja Ryglowa.

To nowa propozycja organizacji skupiającej miłośników historii z naszego regionu. Rajd odbędzie się w niedzielę, początek o godz. 9 na parkingu przy cmentarzu przy ul. Warszawskiej. Trasa liczy ok. 50 km, a do grupy może dołączyć każdy chętny.

"– Zatrzymamy się w Jeżach, a potem leśną drogą przejedziemy do Woliska Dużego i Woliska Małego. Miejscowości już nie ma na mapie, ale można zobaczyć tam trzy duże schrony – mówi Sławomir Wolski, Prezes Stowarzyszenia Piska Pozycja Ryglowa.
– Pisę przekroczymy ponownie mostem przy Wincencie i zatrzymamy się w Stalagu Dłutowo, który w okresie II wojny światowej był obozem jenieckim. W Piszu na zakończenie odbędzie się ognisko przy schronie Rb 502 przy ul. Nidzkiej."

Zapisy do piątku przyjmuje Sławomir Wolski, tel. 695 753 637. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Copyright © Remes
Design by : rygielpisz.eu.