Podróż historyczna 9 BBKPanc. z Braniewa

znaczek
W dniu 26 czerwca 2014 r. grupa żołnierzy z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego odbyła wycieczkę do Puszczy Piskiej. Żołnierze zwiedzili Skład Materiałowy w Szerokim Borze, schrony po byłej kwaterze dowodzenia Luftwaffe oraz fortyfikacje z okresu II wojny światowej znajdujące się na Trasie Historycznej "Piska Pozycja Ryglowa" w Piszu.
Po przywitaniu przybyłych gości przez Kierownictwo Składu odbyła się odprawa szkoleniowa, którą prowadził st. chor. Tomasz Jędrzejczyk.
Następnie przedstawiciel naszego Stowarzyszenia przedstawił tło historyczne umocnień w byłej kwaterze dowodzenia Luftwaffe (niem. Breitenheide) i "Punktu Oporu Pisz".
Po tej części goście wraz z przewodnikami udali sie na teren umocnień, gdzie przy jednym ze schronów odbył się pokaz symulowanego alarmu wykonany przez członków Stowarzyszenia Historycznego "Piska Pozycja Ryglowa", będących jednocześnie Grupą Rekonstrukcji Historycznej "Johannisburg", ubranych i wyposażonych w historyczne mundury z okresu II wojny światowej.
IMG 0570 IMG 0582 IMG 0604
Po tej części goście zwiedzili wszystkie historyczne schrony na terenie byłej kwatery, dawną infrastrukturę m. in. elementy dawnej bocznicy kolejowej oraz miejsce po byłej "Willi Hermanna Göringa", który bywał w kwaterze w czasie wojny.
Po zwiedzaniu kwatery w Szerokim Borze goście udali sie do Pisza i zwiedzili "Punkt Oporu Pisz".
7564 7565 7579
7589 7595 7597
 
 
Informacja na stronie internetowej: 9 BBKPanc
Copyright © Remes
Design by : rygielpisz.eu.