Szkolenie przewodników PTTK

Szkolenie PTTK Szkolenie PTTK
W dniu 6 kwietnia br. gościliśmy w naszym regionie grupę przewodników PTTK z Kętrzyna. Grupa przewodników przybyła w celach poznawczo - szkoleniowych. Zapoznali się z historią naszego miasta i regionu, zwiedzili wystawę starych mebli i wystawę przyrodniczą w Muzeum Ziemi Piskiej. Następnie zwidzili nasze misto i zapoznali się z zabytkami Pisza m. in. ratuszem i zabudową na Pl. Daszyńskiego, a także kościół i dawny Pl. Zamkowy. Wraz z opiekunem, naszym kolegą Prezesem Sławomirem Wolskim, wycieczka udała się do schronu Regelbau 502. Przewodnicy zwiedzili nasze schrony i byli pod wrażeniem efektów naszej pracy.

Po powrocie do domu jedna z Pań napisała:       

"Wizyta w schronie Regelbau 502 niezapomniana 06. 04. 2013 r, ludzie z pasja znakomicie odtworzyli to co moglo sie znajdowac w takim obiekcie w czasie wojny. zycze powodzenia i duzo turystow. Jadwiga Korowaj przewodnik po Warmii i Mazurach."

Za co serdecznie dziękujemy!
      
Następnie wycieczka udała się do Szerokiego Boru Piskiego. Grupa zwiedziła kompleks schronów i byłą kwaterę H. Göringa. W Rucianem - Nidzie, na zaproszenie Nadleśnictwa Maskulińskiego, zwiedzili zabytkową wyłuszczarnię nasion. W planach było również zwiedzenie poniemieckich fortyfikacji z okresu I wojny światowej i odrestaurowanego schronu przy śluzie Guzianka. Jednakże już nie wystarczyło czasu i grupa musiała udać się w drogę powrotną. Miejmy nadzieję, że pozytywne wrażenia z wycieczki po naszym regionie, zaowocuję ponownym przybyciem do nas z wizytą.
 

 Fotorelacja:  >>>RemesFotosik

Copyright © Remes
Design by : rygielpisz.eu.