Kolejny schron do renowacji

PAKPo przeprowadzonych we wrześniu pracach ziemnych, przyszedł czas na renowację samego schronu.

Jest mi bardzo miło poinformować, że w dniu dzisiejszym, tj. 11. 02. 2011 r. w siedzibie Nadleśnictwa Pisz nasze Stowarzyszenie podpisało "Umowę  darowizny" na kwotę 3 tyś zł z przeznaczeniem na cześciową renowację schronu bojowego KM i garaż dla działka p.panc. "MG-Schartenstand mit PAK Unterstellraum". Przyznana od Nadleśnictwa Pisz dotacja, zostanie przeznaczona na wykonanie repliki płyty pancernej strzelnicy KM, typ 422P01. Planujemy również wykonać drzwi wejściowe garażu dla działka p.panc. PAK 36. Z własnych zasobów materiałowych planujemy odtworzyć wnętrze schronu: w chwili obecnej posiadamy odtworzone łóżka i półki, sprzęt łączności, piecyk, lampy oświetleniowe. Jednocześnie w najbliższym czasie planujemy ukończyć prace ziemne przy w/w schronie.

Schron ten jest elementem "Trasy historycznej", którą aktualnie tworzymy przy współpracy z Nadleśnictwem Pisz i Urzędem Miejskim w Piszu.

W imieniu własnym i członków Stowarzyszenia serdecznie dziękuję Nadleśniczemu Nadleśnictwa Pisz Panu Robertowi Trąbce i  Zastępcy Nadleśniczego Nadleśnicwa Pisz Pani Elżbiecie Maszkiewicz za udzieloną pomoc finansową.

 

Copyright © Remes
Design by : rygielpisz.eu.